Product code: 1210W2F2200T5E
Manufacturer: ROYAL OHM
Manufacturer code: 1210W2F2200T5E
Product downloads
Specification for Resistor: thick film; SMD; 1210; 220Ω; 1/2W; ±1%; -55÷155°C; 200VAC
Mounting SMD
Power 500mW
Resistance 220Ω
Type of resistor thick film
Operating voltage 200V
Case - inch 1210
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±1%