Product code: 1210W2J0680T5E
Manufacturer: ROYALOHM
Manufacturer code: 1210W2J0680T5E
Product downloads
Specification for Resistor: thick film; SMD; 1210; 68Ω; 1/2W; ±5%; -55÷155°C; 200VAC
Mounting SMD
Power 500mW
Resistance 68Ω
Type of resistor thick film
Operating voltage 200V
Case - inch 1210
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±5%