Product code: 181207J0152T4E
Manufacturer: ROYAL OHM
Manufacturer code: 181207J0152T4E
Product downloads
Specification for Resistor: thick film; SMD; 1812; 1.5kΩ; 3/4W; ±5%; -55÷155°C; 200VAC
Mounting SMD
Power 750mW
Resistance 1.5kΩ
Type of resistor thick film
Operating voltage 200V
Case - inch 1812
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±5%