Product code: 201007F1000T4E
Manufacturer: ROYAL OHM
Manufacturer code: 201007F1000T4E
  • Mounting
  • Power
  • Resistance
  • Type of resistor
  • Operating voltage
  • Case - inch
  • Operating temperature
  • Tolerance
  • Case - mm
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Resistor: thick film; SMD; 2010; 100Ω; 3/4W; ±1%; -55÷155°C; 200VAC
Mounting SMD
Power 750mW
Resistance 100Ω
Type of resistor thick film
Operating voltage 200V
Case - inch 2010
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±1%