Product code: 201007F9103T4E
Manufacturer: ROYAL OHM
Manufacturer code: 201007F9103T4E
Product downloads
Specification for Resistor: thick film; SMD; 2010; 910kΩ; 3/4W; ±1%; -55÷155°C; 200VAC
Mounting SMD
Power 750mW
Resistance 910kΩ
Type of resistor thick film
Operating voltage 200V
Case - inch 2010
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±1%