Product code: 25121WF2610T4E
Manufacturer: ROYAL OHM
Manufacturer code: 25121WF2610T4E
Product downloads
Specification for Resistor: thick film; SMD; 2512; 261Ω; 1W; ±1%; -55÷155°C; 200VAC
Mounting SMD
Power 1W
Resistance 261Ω
Type of resistor thick film
Operating voltage 200V
Case - inch 2512
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±1%