Hinge; Width: 29mm; zinc and aluminium alloy; black; H: 30mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
3.ZN10.001-04
Manufacturer: RST ROZTOCZE
Manufacturer code: 3.ZN10.001-04
Product downloads
Specification for Hinge; Width: 29mm; zinc and aluminium alloy; black; H: 30mm
| Colour | black |
| Material | zinc and aluminium alloy |
| Width | 29mm |
| Height | 30mm |
| Panel cutout diameter | 4.3mm |
| Number of holes | 4 |
| Type of mounting element | hinge |
| Pin material | zinc plated steel |