Screw; for metal; 4x8; Head: cheese head; Torx®; TX20; Øhead: 8mm
Multiples:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Product code:
3815112
Manufacturer: BOSSARD
Manufacturer code: 3815112
Product downloads
Specification for Screw; for metal; 4x8; Head: cheese head; Torx®; TX20; Øhead: 8mm
| Material | stainless steel |
| Length | 8mm |
| Thread | 4 |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | cheese head |
| DIN standard | 7500 |
| Kind of cut | Torx® |
| Head height | 3.1mm |
| Mechanical elements features | self-forming thread |
| Head diameter | 8mm |
| Screw application | for metal |