Charger: eMobility; 2x0.5mm2,3G2.5mm2; 3.6kW; IP65; 5m; 16A; 230VAC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
52470
Manufacturer: QOLTEC
Manufacturer code: 52470
Product downloads
Specification for Charger: eMobility; 2x0.5mm2,3G2.5mm2; 3.6kW; IP65; 5m; 16A; 230VAC
| Max. operating current | 16A |
| Operating temperature | -30...50°C |
| IP rating | IP65 |
| Protection | anti-overvoltage, overheating, short circuit protection, undervoltage |
| Wire insulation material | TPU |
| Cable length | 5m |
| Kind of display used | LCD |
| Rated voltage | 230V AC |
| Cable/adapter structure | CEE 7/7 (E/F) plug |
| Insulation colour | black |