Power supply: UPS; 501x250x620mm; 4.8kW; 6kVA; 7Ah; Ubatt: 12V
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
53982
Manufacturer: QOLTEC
Manufacturer code: 53982
Product downloads
Specification for Power supply: UPS; 501x250x620mm; 4.8kW; 6kVA; 7Ah; Ubatt: 12V
| Supply voltage | 230V |
| Power | 4.8kW |
| Kind of connector | D-Sub 9pin female |
| Protection | against reverse polarity, anti-overload, anti-overvoltage, overheating, short circuit protection, undervoltage |
| Interface | RS232 |
| Type of power supply | UPS |
| Capacity | 7Ah |
| Frequency | 45...65Hz |
| Output voltage | 230V |
| Number of rechargeable batteries | 16 |
| Rechargeable battery voltage | 12V |
| Power factor | ≥0.8 |
| PC accessories application | computers protection, telecommunication equipment protection, workstation protection |
| Power VA | 6kVA |