Product code: AMESP350U-48S277JZ
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AMESP350U-48S277JZ
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; for building in; 350W
Supply voltage 230V
Operating temperature -40...85°C
Protection anti-overvoltage, over current, overheating, short circuit protection
Type of power supply switched-mode
Body dimensions 220x62x31mm
Output voltage 48V DC
Insulation voltage 4kV DC
Efficiency 94%