AMESP500U-55S277JZ
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AMESP500U-55S277JZ
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; for building in; 500W
| Output current | 8.9A |
| Supply voltage | 230V |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Protection | anti-overvoltage, over current, overheating, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Body dimensions | 232x81x31mm |
| Insulation voltage | 4kV DC |
| Efficiency | 95% |