Product code: CC0603JRX7R9BB822
Manufacturer: YAGEO
Manufacturer code: CC0603JRX7R9BB822
  • Mounting
  • Operating voltage
  • Case - inch
  • Operating temperature
  • Tolerance
  • Capacitance
  • Case - mm
  • Kind of capacitor
  • Type of capacitor
  • Dielectric
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Capacitor: ceramic; 0.0082uF; 50VDC; X7R; ±5%; SMD; 0603
Mounting SMD
Operating voltage 50V
Case - inch 0603
Operating temperature -55...125°C
Tolerance ±5%
Capacitance 8.2nF