Product code: CC0805DRNPO9BN6R8
Manufacturer: YAGEO
Manufacturer code: CC0805DRNPO9BN6R8
  • Mounting
  • Operating voltage
  • Case - inch
  • Operating temperature
  • Capacitance
  • Case - mm
  • Kind of capacitor
  • Type of capacitor
  • Dielectric
  • Capacitance tolerance
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Capacitor: ceramic; 6.8pF; 50V; NP0; ±0.5pF; SMD; 0805
Mounting SMD
Operating voltage 50V
Case - inch 0805
Operating temperature -55...125°C
Capacitance 6.8pF
Case - mm 2012
Kind of capacitor MLCC
Type of capacitor ceramic
Dielectric C0G
Capacitance tolerance ±0.5pF