Product code: CFR0W2J0913A10
Manufacturer: ROYAL OHM
Manufacturer code: CFR0W2J0913A10
  • Mounting
  • Power
  • Resistance
  • Type of resistor
  • Operating voltage
  • Tolerance
  • Leads
  • Length
  • Body dimensions
  • Diameter
  • Leads dimensions
  • Max. overload voltage
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Resistor: carbon film; THT; 91kΩ; 500mW; ±5%; Ø3.5x10mm; axial
Mounting THT
Power 500mW
Resistance 91kΩ
Type of resistor carbon film
Operating voltage 350V
Tolerance ±5%
Leads axial
Length 10mm
Body dimensions Ø3.5x10mm
Diameter 3.5mm
Leads dimensions Ø0.54x28mm
Max. overload voltage 700V