Product code: CL21A106KQCLNNC
Manufacturer: SAMSUNG
Manufacturer code: CL21A106KQCLNNC
  • Mounting
  • Operating voltage
  • Case - inch
  • Operating temperature
  • Tolerance
  • Capacitance
  • Case - mm
  • Type of capacitor
  • Dielectric
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Capacitor: ceramic; 10uF; 6.3VDC; X5R; ±10%; SMD; 0805
Mounting SMD
Operating voltage 6.3V
Case - inch 0805
Operating temperature -55...85°C
Tolerance ±10%
Capacitance 10µF