CL21B105KOFNNWE
Manufacturer: SAMSUNG
Manufacturer code: CL21B105KOFNNWE
Product downloads
Specification for Capacitor: ceramic; 1uF; 16V; X7R; ±10%; SMD; 0805
| Mounting | SMD |
| Operating voltage | 16V |
| Case - inch | 0805 |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±10% |
| Capacitance | 1µF |