Product code: CL32B475KBJVPNE
Manufacturer: SAMSUNG
Manufacturer code: CL32B475KBJVPNE
  • Mounting
  • Operating voltage
  • Case - inch
  • Operating temperature
  • Tolerance
  • Capacitance
  • Case - mm
  • Type of capacitor
  • Dielectric
  • Conform to the norm
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Capacitor: ceramic; 4.7uF; 50VDC; X7R; ±10%; SMD; 1210
Mounting SMD
Operating voltage 50V
Case - inch 1210
Operating temperature -55...125°C
Tolerance ±10%
Capacitance 4.7µF