Product code: DFE322520FD-2R2M=P2
Manufacturer: MURATA
Manufacturer code: DFE322520FD-2R2M=P2
  • Case - inch
  • Operating temperature
  • Tolerance
  • Maximum current
  • Inductance
  • Case - mm
  • Type of inductor
  • Saturation current
  • Test frequency
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Inductor: ferrite; 1210; 2.2uH; 1MHz; -40÷125°C; ±20%; Imax: 2.9A
Case - inch 1210
Operating temperature -40...125°C
Tolerance ±20%
Maximum current 2.9A
Inductance 2.2µH
Case - mm 3225
Type of inductor ferrite
Saturation current 5A
Test frequency 1MHz