Product code: EC5DAW-24D12N
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC5DAW-24D12N
  • Output current
  • Mounting
  • Power
  • Operating temperature
  • Protection
  • Protection
  • Output voltage
  • Input voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Output current 2
  • Output voltage 2
  • Number of outputs
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 10W; Uin: 9÷36V; Uout: 12VDC; Uout2: -12VDC; 6.6g
Output current 417mA
Mounting THT
Power 10W
Operating temperature -40...85°C
Protection over current, short circuit protection
Output voltage 12V DC
Input voltage 9...36V DC
Insulation voltage 3kV DC
Efficiency 87.5%
Output current 2 417mA