Product code: HJ1J109M30050HC
Manufacturer: SAMWHA
Manufacturer code: HJ1J109M30050HC
  • Mounting
  • Operating voltage
  • Operating temperature
  • Tolerance
  • Height
  • Body dimensions
  • Diameter
  • Capacitance
  • Type of capacitor
  • Service life
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 10000uF; 63VDC; Ø30x50mm; ±20%
Mounting SNAP-IN
Operating voltage 63V DC
Operating temperature max. 85°C
Tolerance ±20%
Height 50mm
Body dimensions Ø30x50mm
Diameter 30mm
Capacitance 10mF