Product code: HJ2W826M22025HA
Manufacturer: SAMWHA
Manufacturer code: HJ2W826M22025HA
  • Mounting
  • Operating voltage
  • Operating temperature
  • Tolerance
  • Height
  • Body dimensions
  • Diameter
  • Capacitance
  • Type of capacitor
  • Service life
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 82uF; 450VDC; Ø22x25mm; ±20%
Mounting SNAP-IN
Operating voltage 450V DC
Operating temperature max. 85°C
Tolerance ±20%
Height 25mm
Body dimensions Ø22x25mm
Diameter 22mm
Capacitance 82µF