Product code: HL1E229M30045HA
Manufacturer: SAMWHA
Manufacturer code: HL1E229M30045HA
  • Mounting
  • Operating voltage
  • Operating temperature
  • Tolerance
  • Height
  • Body dimensions
  • Diameter
  • Capacitance
  • Type of capacitor
  • Service life
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 22000uF; 25VDC; Ø30x45mm; ±20%
Mounting SNAP-IN
Operating voltage 25V DC
Operating temperature max. 105°C
Tolerance ±20%
Height 45mm
Body dimensions Ø30x45mm
Diameter 30mm
Capacitance 22mF