Product code: HL2A228M30040HA
Manufacturer: SAMWHA
Manufacturer code: HL2A228M30040HA
  • Mounting
  • Operating voltage
  • Operating temperature
  • Tolerance
  • Height
  • Body dimensions
  • Diameter
  • Capacitance
  • Type of capacitor
  • Service life
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 2200uF; 100VDC; Ø30x40mm; ±20%
Mounting SNAP-IN
Operating voltage 100V DC
Operating temperature max. 105°C
Tolerance ±20%
Height 40mm
Body dimensions Ø30x40mm
Diameter 30mm
Capacitance 2.2mF