Product code: HL2D477M22035HA
Manufacturer: SAMWHA
Manufacturer code: HL2D477M22035HA
Product downloads
Specification for Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 470uF; 200VDC; Ø22x35mm; ±20%
Mounting SNAP-IN
Operating voltage 200V DC
Operating temperature max. 105°C
Tolerance ±20%
Height 35mm
Body dimensions Ø22x35mm
Diameter 22mm
Capacitance 470µF