Product code: HL2E227M22025HA
Manufacturer: SAMWHA
Manufacturer code: HL2E227M22025HA
Product downloads
Specification for Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 220uF; 250VDC; Ø22x25mm; ±20%
Mounting SNAP-IN
Operating voltage 250V DC
Operating temperature max. 105°C
Tolerance ±20%
Height 25mm
Body dimensions Ø22x25mm
Diameter 22mm
Capacitance 220µF