Product code: HL2G107M22030HA
Manufacturer: SAMWHA
Manufacturer code: HL2G107M22030HA
Product downloads
Specification for Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 100uF; 400VDC; Ø22x30mm; ±20%
Mounting SNAP-IN
Operating voltage 400V DC
Operating temperature max. 105°C
Tolerance ±20%
Height 30mm
Body dimensions Ø22x30mm
Diameter 22mm
Capacitance 100µF