Product code: HL2W157M25030HC
Manufacturer: SAMWHA
Manufacturer code: HL2W157M25030HC
Product downloads
Specification for Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 150uF; 450VDC; Ø25.4x30mm; ±20%
Mounting SNAP-IN
Operating voltage 450V DC
Operating temperature max. 105°C
Tolerance ±20%
Height 30mm
Body dimensions Ø25.4x30mm
Diameter 25.4mm
Capacitance 150µF