Product code: HY2G477M35050HA
Manufacturer: SAMWHA
Manufacturer code: HY2G477M35050HA
Product downloads
Specification for Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 470uF; 400VDC; Ø35x50mm; ±20%
Mounting SNAP-IN
Operating voltage 400V DC
Operating temperature max. 105°C
Tolerance ±20%
Height 50mm
Body dimensions Ø35x50mm
Diameter 35mm
Capacitance 470µF