Product code: JY2G107M22030HA
Manufacturer: SAMWHA
Manufacturer code: JY2G107M22030HA
  • Mounting
  • Operating voltage
  • Operating temperature
  • Tolerance
  • Height
  • Body dimensions
  • Diameter
  • Capacitance
  • Type of capacitor
  • Service life
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 100uF; 400VDC; Ø22x30mm; ±20%
Mounting SNAP-IN
Operating voltage 400V DC
Operating temperature max. 105°C
Tolerance ±20%
Height 30mm
Body dimensions Ø22x30mm
Diameter 22mm
Capacitance 100µF