Product code: JY2W477M35050HC
Manufacturer: SAMWHA
Manufacturer code: JY2W477M35050HC
  • Mounting
  • Operating voltage
  • Operating temperature
  • Tolerance
  • Height
  • Body dimensions
  • Diameter
  • Capacitance
  • Type of capacitor
  • Service life
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 470uF; 450VDC; Ø35x50mm; ±20%
Mounting SNAP-IN
Operating voltage 450V DC
Operating temperature max. 105°C
Tolerance ±20%
Height 50mm
Body dimensions Ø35x50mm
Diameter 35mm
Capacitance 470µF