Heat shrink sleeve; 2: 1; 2.4mm; L: 10m; black; polyolefine
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LSTT-R-2.4-0
Manufacturer: TE Connectivity
Manufacturer code: LSTT-R-2.4-0
Product downloads
Specification for Heat shrink sleeve; 2: 1; 2.4mm; L: 10m; black; polyolefine
| Kind of package | cardboard packaging |
| Colour | black |
| Material | polyolefine |
| Length | 10m |
| Shrinking ratio | 2:1 |
| Type of cable accessories | heat shrink sleeve |
| Diameter before shrinking | 2.4mm |
| Diameter after shrinking | 1.2mm |