Product code: P21-C21-C100-500BK
Manufacturer: WEST POL
Manufacturer code: P21-C21-C100-500BK
  • Max. operating current
  • Operating temperature
  • Number of cores
  • Wire insulation material
  • Cable length
  • Rated voltage
  • Connector variant
  • Type of connection cable
  • Cable/adapter structure
  • Cable/adapter structure
  • Insulation colour
  • Length of metal part
  • Shield structure
  • Wire cross-section shape
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Cable; DC 5,5/2,1 plug,DC 5,5/2,1 socket; straight; 1mm2; black
Max. operating current 5A
Operating temperature -20...70°C
Number of cores 1
Wire insulation material PVC
Cable length 5m
Rated voltage 100V
Connector variant straight
Type of connection cable mains DC
Cable/adapter structure DC 5,5/2,1 plug, DC 5,5/2,1 socket
Insulation colour black
Length of metal part 10mm