Product code: SIHP100N60E-GE3
Manufacturer: VISHAY
Manufacturer code: SIHP100N60E-GE3
  • Mounting
  • Case
  • Kind of package
  • Polarisation
  • Type of transistor
  • Kind of channel
  • Drain-source voltage
  • Drain current
  • Power dissipation
  • On-state resistance
  • Gate charge
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Transistor: N-MOSFET
Mounting THT
Case TO220AB
Kind of package tube
Polarisation unipolar
Type of transistor N-MOSFET
Kind of channel enhanced
Drain-source voltage 600V
Drain current 19A
Power dissipation 208W
On-state resistance 100mΩ