Product code: TL5001AQD
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: TL5001AQD
  • Output current
  • Mounting
  • Case
  • Type of integrated circuit
  • Operating temperature
  • Kind of package
  • Number of channels
  • Application
  • Output voltage
  • Kind of integrated circuit
  • Kind of integrated circuit
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for IC: PMIC; DC/DC switcher,PWM controller; 20mA; 1÷50V; 20÷500kHz
Output current 20mA
Mounting SMD
Case SO8
Type of integrated circuit PMIC
Operating temperature -40...125°C