Lamp: working; 6500K; IP54/IP30; W: 289mm; L: 280mm; H: 103mm; 18VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
VEGA 4 CONNECT
Manufacturer: SCANGRIP
Manufacturer code: VEGA 4 CONNECT
Product downloads
Specification for Lamp: working; 6500K; IP54/IP30; W: 289mm; L: 280mm; H: 103mm; 18VDC
| Supply voltage | 18V DC |
| Operating temperature | -10...40°C |
| IP rating | IP30, IP54 |
| Height | 103mm |
| Maximum power | 40W |
| Type of lamp | working lamp |
| Colour temperature | 6500K |
| Mechanical impact resistance | IK07 |
| number of operation modes | 2 |