IC: CPLD; I/O: 34; 3.5VDC; Amount of macrocells: 36; 10ns; SMD
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
XC9536XL-10VQG44C
Manufacturer: XILINX
Manufacturer code: XC9536XL-10VQG44C
Product downloads
Specification for IC: CPLD; I/O: 34; 3.5VDC; Amount of macrocells: 36; 10ns; SMD
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3...3.6V DC |
| Case | VQFP44 |
| Number of inputs/outputs | 34 |
| Type of integrated circuit | CPLD |
| Frequency | 100MHz |
| Delay time | 10ns |
| DC supplying current | 10mA |
| Amount of macrocells | 36 |