Product code: YC164-FR-0775RL
Manufacturer: YAGEO
Manufacturer code: YC164-FR-0775RL
  • Mounting
  • Power
  • Resistance
  • Number of resistors
  • Operating voltage
  • Case - inch
  • Operating temperature
  • Tolerance
  • Terminal pitch
  • Body dimensions
  • Temperature coefficient
  • Max. overload voltage
  • Resistor features
  • Type of resistor network
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Resistor network: Y; SMD; 75Ω; ±1%; 63mW; No.of resistors: 4
Mounting SMD
Power 62.5mW
Resistance 75Ω
Number of resistors 4
Operating voltage 50V
Case - inch 0603
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±1%
Terminal pitch 800µm
Body dimensions 3.2x1.6x0.6mm
Temperature coefficient 200ppm/°C
Max. overload voltage 100V