Enclosure: multipurpose; X: 70mm; Y: 105mm; Z: 40mm; ASA; white; IP67
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
Z128SUB-TM-ASA
Manufacturer: KRADEX
Manufacturer code: Z128SUB TM ASA
Product downloads
Specification for Enclosure: multipurpose; X: 70mm; Y: 105mm; Z: 40mm; ASA; white; IP67
| IP rating | IP67 |
| Type of enclosure | multipurpose |
| Resistance to | UV rays |
| Version | with brass bushing, with fixing lugs |
| Dimension Y | 105mm |
| Body colour | white |
| Dimension X | 70mm |
| Dimension Z | 40mm |
| Cover colour | white |