Enclosure: multipurpose; X: 180mm; Y: 120mm; Z: 60mm; ZP; ASA; white
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ZP18012060SUB-ASA
Manufacturer: KRADEX
Manufacturer code: ZP180.120.60SUB TM ASA
Product downloads
Specification for Enclosure: multipurpose; X: 180mm; Y: 120mm; Z: 60mm; ZP; ASA; white
| IP rating | IP67 |
| Type of enclosure | multipurpose |
| Resistance to | UV rays |
| Version | with brass bushing, with fixing lugs |
| Series | ZP |
| Dimension Y | 120mm |
| Body colour | white |
| Dimension X | 180mm |
| Dimension Z | 60mm |
| Cover colour | white |