Capacitor: electrolytic; THT; 220uF; 63VDC; Pitch: 5mm; ±20%; 10000h
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Product code:
ZRC00DG2211JTNL
Manufacturer: VISHAY
Manufacturer code: ZRC00DG2211JTNL
Product downloads
Specification for Capacitor: electrolytic; THT; 220uF; 63VDC; Pitch: 5mm; ±20%; 10000h
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 63V DC |
| Operating temperature | -55...105°C |
| Tolerance | ±20% |
| Terminal pitch | 5mm |
| Capacitance | 220µF |
| Type of capacitor | electrolytic |
| Service life | 10000h |