Plug; RP-SMA; reverse,female; straight; 50Ω; soldering; for cable
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
132101RP
Tootja: AMPHENOL
Tootja tootekood: 132101RP
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Plug; RP-SMA; reverse,female; straight; 50Ω; soldering; for cable
| Operating temperature | -65...165°C |
| Electrical mounting | soldering |
| Connector | plug |
| Kind of connector | female, reverse |
| Mechanical mounting | for cable |
| Contact plating | gold-plated |
| Type of connector | RP-SMA |
| Contact material | brass |
| Body material | brass |
| Mechanical durability | 500cycles |
| Kind of cable | RG405, 0.085-inch Conformable, 0.086-inch Conformable, Belden 1671A, Times Tflex 405 |
| Wave impedance | 50Ω |
| Max. frequency | 18GHz |
| Spatial orientation | straight |
| Insulator material | teflon |