Socket; N; female; straight; 50Ω; crimped; for panel mounting
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
172129
Tootja: AMPHENOL
Tootja tootekood: 172129
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Socket; N; female; straight; 50Ω; crimped; for panel mounting
| Operating temperature | -40...85°C |
| Electrical mounting | crimped |
| Connector | socket |
| Kind of connector | female |
| Mechanical mounting | for panel mounting, front side nut |
| Contact plating | gold-plated |
| Type of connector | N |
| Contact material | phosphor bronze |
| Body material | brass |
| Mechanical durability | 500cycles |
| Kind of cable | Belden 83269, Belden 83284, Belden 84316, RG174, RG188, RG316 |
| Wave impedance | 50Ω |
| Max. frequency | 11GHz |
| Spatial orientation | straight |
| Insulator material | teflon |