Tootekood: G2R-2-H-DC12
Tootja: OMRON OCB
Tootja tootekood: G2R-2-H-DC12
  • Mounting
  • Operating temperature
  • Leads
  • Contact material
  • Body dimensions
  • Mechanical durability
  • Switched voltage
  • Switched voltage
  • Coil resistance
  • Rated coil voltage
  • Contacts configuration
  • DC contacts rating @R
  • Contact resistance
  • AC contacts rating @R
  • Enclosure description
  • Contact current max.
  • Relay variant
  • Type of relay
  • Operate time
  • Release time
  • Coil current
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 3A; PCB
Mounting PCB
Operating temperature -40...70°C
Leads for PCB
Contact material silver alloy
Body dimensions 29x13x25.5mm
Mechanical durability 20000000cycles
Switched voltage ≤ 125V DC, ≤ 380V AC
Coil resistance 400Ω
Rated coil voltage 12V DC
Contacts configuration DPDT
DC contacts rating @R 3A / 30V DC
Contact resistance 50mΩ
AC contacts rating @R 3A / 250V AC
Enclosure description standard seal
Contact current max. 3A
Relay variant miniature
Type of relay electromagnetic
Operate time 15ms
Release time 5ms
Coil current 30mA