Tootekood: G2RL-2-PW1-DC24
Tootja: OMRON OCB
Tootja tootekood: G2RL-2-PW1-DC24
  • Mounting
  • Operating temperature
  • Leads
  • Contact material
  • Body dimensions
  • Mechanical durability
  • Switched voltage
  • Switched voltage
  • Coil resistance
  • Rated coil voltage
  • Contacts configuration
  • DC contacts rating @R
  • Contact resistance
  • AC contacts rating @R
  • Enclosure description
  • Contact current max.
  • Relay variant
  • Type of relay
  • Operate time
  • Release time
  • Coil current
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 8A; PCB
Mounting PCB
Operating temperature -40...85°C
Leads for PCB
Contact material AgNi
Body dimensions 29x12.7x15.7mm
Mechanical durability 20000000cycles
Switched voltage ≤ 300V DC, ≤ 440V AC
Coil resistance 1.44kΩ
Rated coil voltage 24V DC
Contacts configuration DPDT
DC contacts rating @R 8A / 30V DC
Contact resistance 100MΩ
AC contacts rating @R 8A / 250V AC
Enclosure description standard seal
Contact current max. 8A
Relay variant miniature
Type of relay electromagnetic
Operate time 15ms
Release time 5ms
Coil current 16.7mA